Blog audycji Kocham Jazz w radioJAZZ.FM w każdy wtorek 21.00-22.00 - zapraszam Maciej Nowotny
Blog > Komentarze do wpisu

Nels Cline - Destroy All (2001)

To moje pierwsze zetknięcie z Nelsem Clinem, amerkańskim gitarzystą z Zachodniego Wybrzeża, urodzonym w 1956 roku, o którym wszakże dochodziły mnie już wcześniej wieści, że jest postacią wyjątkową, wartą najwyższego zainteresowania. Ale jak każdy normalny człowiek ja też trochę się obawiam awangardy. Wiem, że spodziewa się ona po mnie wysiłku, że bedzie mnie zaskakiwać, że każe mi się zmieniać. A ja jak każdy normalny człowiek lubię poleniuchować przy muzce, jak inzynier Mamoń lubię kawałki, które już słuchałem i bardzo nie lubię zmian. Dobrze jednak, że w końcu sięgnąłem po te płytę. Sprawdziły się co do joty moje oczekiwania: jest to muzka trudna, ambitna, stanowi wyzwanie dla słuchacza, ale nagroda jaka czeka nas za te wszystkie trudy warta jest tego wysiłku. Pomimo bowiem mojego dość sporego osłuchania jazzowego nie przypomninam  sobie wielu płyt, który w sposób tak umiejetny podejmują dialog między rockiem, jazzem i awangardą.

Żeby spuentować pozwole sobie przytoczyć kilka słów z recenzji tej płyty pióra Nilsa Jacobsona (http://www.allaboutjazz.com/php/article.php?id=7925): "Tę płytę można pokochać lub znienawidzieć. Destry All proponuje nam zaskakująco sprawną dźwiękową terapię dla tych, którzy mają otwartą głowę - ale prawdopodobnie tylko okropny ból głowy dla całej reszty. Sami zdecydujecie czy na Was działa to lekarstwo. Ta para uszu daje tej płycie swoje mocne OK." Do której to opinii i ja się dołączam. Zanim jednakże wydacie ciężko zarobione złótówki na ten krążek posłuchajcie jakimi hałasami lubi się bawić ten artysta:


piątek, 30 kwietnia 2010, trener66

Polecane wpisy

  • Chciałbym, ale się boję!!! w RadioJAZZ.FM

    Kiedy latem zeszłego roku kończyłem 3-letnią przygodę z RadiemJAZZ.FM mogłem z satysfakcją spojrzeć za siebie. Prawie tysiąc fanów audycji na Facebooku i tych n

  • Kocham Jazz na Polish Jazz!!!

    Kochani czytelnicy! Ponad 5 lat prowadzenia tego bloga dobiegło końca. Najpierw było to moje prywatne, intymne archiwum przeżyć wywoływanych przez obcowanie z m

  • Wakacje w Kocham Jazz!!!

    Przerwa wakacyjna w nadawaniu audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM !!! Dziękuję Wam za trzeci rok wspólnego słuchania jazzu i życzę SUPER UDANYCH WAKACJI ;-)))

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Follow Kocham Jazz on Mixcloud

Subscribe in a reader

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...