Blog audycji Kocham Jazz w radioJAZZ.FM w każdy wtorek 21.00-22.00 - zapraszam Maciej Nowotny
Blog > Komentarze do wpisu

Vinicius Cantuaria - Cymbals (2007)

Zainteresowałem się tym muzykiem przy okazji uważnego odsłuchiwania płyty Intercontinentals mojego ulubionego gitarzysty Billa Frisella. Zresztą to nie jedyne związki Cantuarii z jazzem, bo współpracował także z takimi tuzami nowojorskiej awangardy jak Arto Lindsay czy David Byrne, którzy maja hopla na punkcie bossa novy. Nie mniejszego wszakże oczywiście niż ten rodowity Brazylijczyk, który choć od lat mieszka już także w Nowym Jorku, to swoją ostatnią płytą z roku z 2007, składa hołd właśnie muzyce brazylijskiej i mamy wrażenie jakby to były piosenki pióra samego wielkiego Jobima czy Veloso (zresztą Cantuaria współpracował z tym ostatnim i był autorem jednego z jego największych przebojów, piosenki o tytule Lua e Estrela).

Viniciusowi, który czaruje nas głosem i nieprzeciętną grą na gitarze towarzyszą tak wybitni muzycy jak Marc Ribot (gitara akustyczna), Jenny Scheinman (skrzypce), Erik Friedlander (wiolonczela), David Binney (saksofon altowy), Michael Leonhart (trąbka), Brad Mehldau (fortepian) i Marivaldo Dos Santos (bębny). Prawdziwa uczta dla miłosników muzyki brazylijskiej, a dla przygodnych gości niech wystarczy ten oto klip ze wspomnianą wyżej piosenką Lua e Estrela:


poniedziałek, 26 kwietnia 2010, trener66

Polecane wpisy

  • Chciałbym, ale się boję!!! w RadioJAZZ.FM

    Kiedy latem zeszłego roku kończyłem 3-letnią przygodę z RadiemJAZZ.FM mogłem z satysfakcją spojrzeć za siebie. Prawie tysiąc fanów audycji na Facebooku i tych n

  • Kocham Jazz na Polish Jazz!!!

    Kochani czytelnicy! Ponad 5 lat prowadzenia tego bloga dobiegło końca. Najpierw było to moje prywatne, intymne archiwum przeżyć wywoływanych przez obcowanie z m

  • Wakacje w Kocham Jazz!!!

    Przerwa wakacyjna w nadawaniu audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM !!! Dziękuję Wam za trzeci rok wspólnego słuchania jazzu i życzę SUPER UDANYCH WAKACJI ;-)))

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Follow Kocham Jazz on Mixcloud

Subscribe in a reader

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...