Blog audycji Kocham Jazz w radioJAZZ.FM w każdy wtorek 21.00-22.00 - zapraszam Maciej Nowotny
wtorek, 01 września 2015

Kiedy latem zeszłego roku kończyłem 3-letnią przygodę z RadiemJAZZ.FM mogłem z satysfakcją spojrzeć za siebie. Prawie tysiąc fanów audycji na Facebooku i tych najważniejszych obecnych co tydzień przed głośnikami; dziesiątki gości w tym tak wybitnych jak Aga Zaryan, Zbigniew Namysłowski, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych i wielu, wielu innych; kapitalne chwile, gdy wydarzenia wyłamywały się ze scenariusza i wprawiały nas wszystkich w osłupienie bądź rozbawienie. Ach, łza się w oku kręci, gdy się wspomni wszystkie miejsca, z których nadawaliśmy: od mieszkania babci Naczelnego, przez bunkier na Mokotowie, po wspaniały pałac Szustra. Wszystko co piękne jednak w życiu musi się kiedyś skończyć zatem żegnałem się z RadiemJAZZ.FM bez żalu, zwłaszcza że czułem, że nie jest to pożegnanie na zawsze.

 

Na początku nic nie zapowiadało zmartwychwstania radia, ale z czasem siła zgromadzona w zespole przez Jurka Szczerbakowa i Rocha Sicińskiego przemówiła. Powstał pomysł fundrisingu zrealizowany z rozmachem i dzięki Wam, naszych słuchaczom, uwieńczony wspaniałym sukcesem! Dzięki temu, pod przewodnictwem Barnaby Siegela wracamy teraz na antenę i... wracam też ja, skromny Jaś Konsola, na wiecznej misji psucia (nieumyślnie!) wyposażenia studia i rozchmurzania Waszych znękanych duszyczek jazzową gawędą.

 

Wracam, ale już nie sam. Od jakiegoś czasu moim marzeniem była audycja prowadzona w duecie, tak aby oddać atmosferę przeżywania muzyki w dobrym towarzystwie. Bez innych ludzi bowiem - takie mam głębokie przekonanie - jazz nie smakuje nawet w połowie tak dobrze jak wtedy, gdy dzielimy go z innymi. Stąd wielka moja radość na naszą wspólną pracę z Rochem Sicińskim i myślę, że jeśli tylko dołączycie do nas Wy słuchacze, czeka nas wiele niezapomnianych, razem spędzonych wieczorów.

 

Zapraszamy do RadioJAZZ.FM w każdy WTOREK od 20.00 do 21.00 na audycję CHCIAŁBYM, ALE SIĘ BOJĘ!!!

 

Maciej Nowotny

 

 

18:24, trener66
Link Komentarze (10) »
poniedziałek, 01 września 2014

 

Kochani czytelnicy!

Ponad 5 lat prowadzenia tego bloga dobiegło końca. Najpierw było to moje prywatne, intymne archiwum przeżyć wywoływanych przez obcowanie z muzyką. Z czasem coraz częściej pojawiać się tu zaczęły teksty publikowane w innych miejscach w sieci, a następnie w prasie. Wreszcie, gdy dostałem propozycję prowadzenia audycji w RadioJAZZ.FM audycji o takiej samej nazwie jak mój blog zacząłem tu umieszczać podcasty z tych spotkań z Wami. 

Jak wszystko jednak przychodzi moment rozstania i po trzech latach kończę moją współpracę z RadioJAZZ.FM i pisanie na tym blogu, z tego powodu, że mój drugi blog POLISH JAZZ BLOG, założony niemal w tym samym czasie odniósł taki sukces (prawie 700,000 odsłon stron i kilka tysięcy fanów na FB) , że chcę mu poświęcić cały swój czas jaki mam na jazz. 

Zatem blog Kocham Jazz pozostanie w sieci jako archiwum moich tekstów i audycji, ale nowe teksty i audycje będę odtąd publikował na POLISH JAZZ BLOG. Tam Was zapraszam do czytania nie tylko zresztą moich tekstów, ale i tych, których autorami są moi przyjaciele. I mam nadzieję, że kiedyś jeszcze pojawi się możliwość byśmy znów spotkali się na antenie. Póki co dziękuję za wiele wspólnie spędzonych wieczorów i za wspólnie cieszenie się ukochaną przez nas muzyką ;-)

Pozdrawiam serdecznie,

Maciej Nowotny

17:02, trener66
Link Komentarze (4) »
środa, 25 czerwca 2014

Przerwa wakacyjna w nadawaniu audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM!!! Dziękuję Wam za trzeci rok wspólnego słuchania jazzu i życzę SUPER UDANYCH WAKACJI ;-)))

Maciej Nowotny

09:38, trener66
Link Komentarze (4) »
wtorek, 24 czerwca 2014

W najbliższy wtorek o 21.00 gościem audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM będzie Aneta Norek. Znamy ją jako autorkę biografii Zbigniewa Seiferta "Man of Light", a także jako Prezeskę Fundacji jego imienia, która od kilku lat organizuje w Krakowie Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta. Konkurs zaczyna się już 16 lipca, zatem jest dobra okazja by spotkać, porozmawiać i... posłuchać wyśmienitej muzyki związanej ze Zbigniewem Seifertem. Serdecznie zapraszam - Maciej Nowotny

 

09:13, trener66
Link Komentarze (2) »
wtorek, 17 czerwca 2014

Dzisiaj w audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM (kliknij LINK, aby posłuchać w internecie) gościć będziemy Emanuelę Czerny, córkę Edwarda Czernego, legendarnego dyrektora Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia. Dzięki jej opowieściom wrócimy do lat 50tych i 60tych by zanurzyć się w świecie swingu i jazzu o tanecznym charakterze. Ach, cieszę sie bardzo na to spotkanie i na tę muzę, która pomimo upływu czasu nic a nic się nie zestarzała. Zaprasza http://radiojazz.fm/

16:38, trener66
Link Komentarze (1) »
sobota, 14 czerwca 2014

W czerwcowym numerze JazzPressu obok wielu bardzo interesujących tekstów wywiad ze mną jaki  przeprowadził Roch Siciński. Polecam serdecznie!!!

Aby przeczytać kliknij obrazek i ściągnij plik pdf.

17:01, trener66
Link Komentarze (1) »
wtorek, 10 czerwca 2014

Już niedługo we wtorek o 21.00 zaczynamy kolejne wydanie Kocham Jazz, w którym nowe krążki Piotra Wojtasika, Marcina Wasilewskiego, duetu Skalpel i Dominika Bukowskiego. Zapraszam do słuchania w internecie: http://radiojazz.fm/ - Maciej Nowotny

18:55, trener66
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 czerwca 2014

To nie pomyłka! Słyszymy się jak zwykle we wtorek o 21.00 w RadioJAZZ.FM, tylko że moim gościem będzie KAROL OZONEK, który opowie o nowym klubie jazzowym na mapie Warszawy. Zaprasza serdecznie - Maciej Nowotny

FB fanpage: https://www.facebook.com/SzostaPoPoludniu

16:02, trener66
Link Komentarze (5) »
wtorek, 27 maja 2014

Dzisiaj gościem audycji KOCHAM JAZZ w RadioJAZZ.FM (kliknij LINK, aby posłuchać nas w internecie) będzie ADAM BAŁDYCH. Porozmawiamy o jego najnowsej płycie "New Tradidiom", której premiera planowana jest na 30 maja. A ponadto o pobycie w Nowym Jorku, współpracy z Yaronem Hermanem, o czymś tak tajemniczym jak "flow", a wreszcie o free jazzie i współpracy z Joachimem Kuhnem. Do słuchania dzisiaj czyli we wtorek od 21.00 do 22.00 zaprasza MACIEJ NOWOTNY

08:36, trener66
Link Komentarze (1) »
wtorek, 20 maja 2014

Płytki na wtorkową audycję Kocham Jazz już gotowe. Zaczynamy o 21.00! Zapraszam serecznie do słuchania na internetowach falach RadioJAZZ.FM (link, aby posłuchać).

20:14, trener66
Link Komentarze (2) »
wtorek, 18 marca 2014

Raczej częściej niż rzadziej w mojej audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM (kliknij ten link, aby posłuchać nas w internecie) gości polski jazz, a to z tego powodu, że założyłem wiele lat temu i prowadzę wspólnie z przyjaciółmi blog poświęcony w całości naszemu jazzowi: http://polish-jazz.blogspot.com/. Stąd od czasu do czasu na antenie naszego radia dzielę się Państwem najlepszymi najnowszymi płytami z udziałem polskich artystów. I tak będzie w ten wtorek między 21.00 a 22.00. Zapraszam - Maciej Nowotny

17:20, trener66
Link Komentarze (3) »
wtorek, 11 marca 2014

Stęsknionych za Kocham Jazz zapraszam dzisiaj czyli we wtorek między 21.00 a 22.00 do RadioJAZZ.FM na kolejne wydanie mojej audycji! Wśród perełek z całego świata Waszą uwagę powinny przykuć szczególnie najnowsze krążki Arilda Andersena i Vijaya Iyera. Zaprasza Maciej Nowotny!

20:02, trener66
Link Komentarze (2) »
wtorek, 11 lutego 2014

Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM 11/02/2014 - Szóstka w jazzowym totolotku! by Kocham Jazz / Audycje on Mixcloud

Jeśli chcecie usłyszeć co w jazzowym świecie piszczy to zapraszam na solidną dawkę doskonałej muzy z kilku nowowydanych albumów z jazzem z całego świata! Wśród nich jestem przekonany uwagę Waszą przykuje nowa płyta Avishaia Cohena zatytułowana "Almah". Zapraszam bardzo serdecznie we wtorek od 21.00 do 22.00 do RadioJAZZ.FM - Maciej Nowotny

Playlista:

Avishai Cohen - "Almah"

Simcock & Goloubev - "Reverie at Schloss Elmau"

Tom Rainey - "Obbligato"

Kris Davis Trio - "Waiting For You To Grow"

Kulhammar Aalberg Zetterberg - "Basement Sessions vol. 2"

Matt Bauder - "And Day In Pictures"

 


19:49, trener66
Link Komentarze (1) »
wtorek, 04 lutego 2014

 

We wtorkowej audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM, zaczynającej się jak co tydzień o 21.00, usłyszycie muzykę z najpiękniejszych światowych premier. Zagram dla Was muzę z pięciu albumów:

John Hebert Trio - Floodstage 

Matthew Shipp - Piano Sutras

Matt Ulery's Loom - Wake an Echo

Raymond McDonald & Marilyn Crispell - Parallell Moments

Tord Gustavsen Quartet - Extended Circle

Zaprasza - Maciej Nowotny


19:55, trener66
Link Komentarze (1) »
wtorek, 28 stycznia 2014

Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM 28/01/2014 - Nagrody Grammy 2014!!! by Kocham Jazz / Audycje on MixcloudNie mogło oczywiście być innego tematu dzisiejszej audycji! Wszystkich bowiem zelektryzowała w tym tygodniu wieść o Nagrodzie Grammy dla Randy Breckera, Włodka Pawlika i Kaliskich Filharmoników za album "Night in Calisia". Stąd pomysł by w najbliższy wtorek między 21.00 a 22.00 w audycji Kocham Jazz w RadioJAZZ.FM zabrzmiała muzyka z tej płyty i z innych nagrodzonych w tym roku. Oto playlista dzisiejszej audycji:

Gregory Porter - Luquid Spirit

Terri Lyne Carrington - Money Jungle

Wayne Shorter - Without a Net

Randy Brecker / Włodek Pawlik - Night in Calisia

Zaprasza - Maciej Nowotny

18:17, trener66
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 40
Follow Kocham Jazz on Mixcloud

Subscribe in a reader

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...