Blog audycji Kocham Jazz w radioJAZZ.FM w każdy wtorek 21.00-22.00 - zapraszam Maciej Nowotny

Goście

wtorek, 16 października 2012

(fot. Konrad Zemler)

Gościem wtorkowej audycji Kocham Jazz w radioJAZZ.FM będzie saksofonista Radek Nowicki. Wielce to utalentowany muzyk, którego tegoroczna płyta "Pathfinder" (2012) należy do najpiękniejszych jazzowych płyt tego roku. Posłuchamy muzyki z tego albumu i z innych, w nagraniu których uczestniczył Radek, a jest ich wiele, bo jest muzykiem cenionym wielce przez innych muzyków. Bądźcie z nami dzisiaj od 21.00 do 22.00 w radioJAZZ.FM (link, aby posłuchać radia w internecie: http://radiojazz.fm/player_.html)

Zaprasza - Maciej Nowotny

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

W najbliższym, wtorkowym wydaniu audycji Kocham Jazz zagości Wojtek Sobura. Niedawno czyli w marcu wydał swój pierwszy album "Organic Lo-Fi", który jest bardzo nietypowym projektem solo na perkusji. Brzmi ciekawe, ani to to jazz ani to awangarda, coś zupełnie jego własnego. Postanowiliśmy zatem porozmawiać i przyjrzeć się temu jak młoda generacja podchodzi do muzyki, czerpiąc z tak wielu różnych żródeł jak tylko się da. Dlatego właśnie spodziewajcie się tego wieczoranie nie tylko jazzu, ale i popu, R&B, rocka, a nawet... hip hopu. 

Do wygrania będzie także chyba najpiękniejsza nagroda w dziejach audycji Kocham Jazz czyli winylowa edycja płyty "Organic Lo-Fi" wydana po prostu z bajeczną starannością i smakiem. Polecam zatem słuchanie radioJAZZ.FM (LINK) we wtorek o 21.00 i wizytę na fejsbukowej stronie audycji Kocham Jazz (LINK), aby w trakcie audycji porozmawiać z innymi słuchaczami i podzielić się z nimi radością płynącą ze słuchania dobrej muzyki!

Do usłyszenia - Maciej Nowotny

poniedziałek, 09 kwietnia 2012

Święta, Święta i już... Kocham Jazz. Tym razem witamy serdecznie gościa, a będzie nim Maciej Garbowski. Znacie go zapewne z wyśmienitego trio RGG, chociaż pojawia się także na wielu innych płytach i w licznych projektach. Wymieńmy tylko współpracę z Tomaszem Stańko i Zbigniewem Namysłowskim, a z młodszego pokolenia z Maciejem Obarą, Piotrem Damasiewiczem, Przemysławem Strączkiem i Danielem Popiałkiewiczem. Ukończył słynną szkołę muzyczną w Katowicach, gdzie pracuje także jako wykładowca. I już mi się zdawało, że jest "skazany" na mainstream, gdy nagle na początku tego roku wydał album 'Elements' utrzymany w zupełnie innej stylistyce, bliższej free jazzowi i współczesnej kameralistyce. Krótko mówiąc, bardzo mnie ciekawi co ma w głowie ten młody przecież jeszcze artysta i o tym proponuję, abyśmy sobie z nim porozmawiali plus jak zwykle potężna dawka wyśmienitego jazzu!!!

Zapraszam zatem już w najbliższy wtorek o 21.00 do radioJAZZ. FM (bezpośredni LINK, aby posłuchać), a także na stronę fejsbukową tej audycji (LINK), aby:

- zadać pytania naszemu gościowi,

- zasugerować muzę do tej audycji albo do następnych tematy,

- pogadać z innymi zakochanymi w jazzie sluchaczami,

- podrażnić się z prowadzącym...

Zapraszam - Maciej Nowotny 

Follow Kocham Jazz on Mixcloud

Subscribe in a reader

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...