Blog audycji Kocham Jazz w radioJAZZ.FM w każdy wtorek 21.00-22.00 - zapraszam Maciej Nowotny

Koncerty

środa, 17 kwietnia 2013
piątek, 21 września 2012

SuperSam – Forum Mistrzów Improwizacji Solowej

4-6.10.2012 r.

Forum Czystej Improwizacji to miejsce gdzie spotykają się mistrzowie, uczniowie oraz słuchacze tej najbardziej wyrafinowanej a jednocześnie najprostszej formy improwizacji jaką jest koncert solowy. Forum Czystej Improwizacji to wykłady, spotkania, koncerty… Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w „Plamie”.

„Solo to jest ta forma, która stanowi pierwszy etap zetknięcia się artysty z muzyką, pierwsze ujawnienie idei, jest przedprożem kompozycji – dopiero potem dźwięk spotyka słuchacza lub mikrofon w wypadku nagrania (…)Tak, chcemy byście i Wy przy okazji Forum stworzonego przez nas, w tym a nie innym miejscu, mieli dostęp do skarbów improwizacji i muzyki, która powstaje tu i teraz, z potrzeby zarówno twórców jak i odbiorców. W kultowym miejscu reaktywujemy tradycję!”

Jerzy Mazzoll – dyrektor artystyczny Forum Mistrzów Improwizacji Solowej

4.10.2012 / bilety: 20 zł / dzień

Godz. 19.00 Sławomir Janicki – Jak założyć klub, w którym można grać na kontrabasie solo i jak to się robi? Wykład i koncert

Godz. 20.00 Olga Szwajgier

Godz. 21.00 Forum Mistrzów Improwizacji Solowej – wstęp na akredytacje

5.10.2012 / bilety: 20 zł / dzień

Godz. 19.00 Oleg Dziewanowski – Moje spotkanie ze Karlheinz’em Stockhausen’em – droga od zapisu do swobodnej improwizacji.

Godz. 20.00 Zdzisław Piernik

Godz. 21.00 Forum Mistrzów Improwizacji Solowej – wstęp na akredytacje

6.10.2012 / bilety: 20 zł / dzień

Godz. 19.00 Suavas Lewy – Dlaczego Frank Zappa nie improwizował?

Godz. 20.00 Audrey Chan

Godz. 21.00 Forum Mistrzów Improwizacji Solowej – wstęp na akredytacje

Improwizatorów zapraszamy do dzielenia się swoimi nagraniami. Czekamy na Wasze dźwięki w formacie mp3 od długości od 3’44’’ do 4’33’’. Wysyłajcie je na adres: supersam@plama.art.pl

 

Akredytacje: supersam@plama.art.pl

 

 

“Plama” Gdański Archipelag Kultury

Ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk

Tel. 58 557 42 47

 

czwartek, 20 września 2012

Urszula Dudziak, Stanisław Soyka, Aga Zaryan!!!

Koncert charytatywny: JAZZ FOR JAMES
4 października Teatr Imka, ul.  Konopnickiej 6, godz. 20
Organizatorzy: Centrala Management, Teatr Imka (nowy teatr Tomka Karolaka) WARSZAWA!!!
Bilety dostępne w sieci: www.ticketpro.pl oraz w salonach Empik.

4 października odbędzie się druga edycja koncertu; JAZZ FOR JAMES. Aga Zaryan wraz z Urszulą Dudziak i Stanisławem Soyką spotkają się wspólnie na scenie Teatru Imka aby wesprzeć Jamesa.Będzie to wyjątkowa okazja aby posłuchać trzech niezwykłych osobowości ze świata muzyki na jednej scenie. Każdy z artystów przygotuje program specjalnie na okazję wydarzenia. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany dla Jamesa na ukończenie jego studiów na Uniwersytecie ISIU w Kenii.

James Wachira jest młodym Kenijczykiem, który w wyniku walk plemiennych został osierocony i jako najstarszy z rodzeństwa (James ma trzy siostry) stał się głową rodziny. Jedyną szansą na realną zmianę w życiu jest ukończenie przez Jamesa studiów, które umożliwią otrzymanie pracy i dalej poprawę warunków bytowych rodziny. W maju 2010 roku w Warszawie, w klubie Coco De Oro odbył się pierwszy koncert "Soulfood Jam 4 James". Obok Agi Zaryan na scenie wystąpiła śmietanka polskiej muzyki jazzowej i soulowej - m. in. siostry Przybysz oraz Mika Urbaniak. Udało się zebrać sumę pieniędzy pozwalającą Jamesowi na  rozpoczęcie studiów i ukończenie dwóch semestrów nauki.

Historia Jamesa:
James Wachira urodził się w 1984 roku w dystrykcie Laikipia w północnej Kenii. Jego rodzice byli rolnikami, wywodzącymi się z plemienia Kikuyu (jednego z 42 kenijskich plemion). W roku 1997 ówczesny rząd sprowokował konflikty plemienne. Koczownicze plemiona Samburu i Pokot zaatakowały tereny rolnicze i uprowadziły z wiosek wszystkie kobiety z plemienia Kikuyu. Wkrótce potem mężczyźni wyruszyli na poszukiwania żon i córek i podobnie jak one nigdy już nie powrócili do swoich rodzin. Do dziś nie wiadomo jakie były ich losy. James stracił w ten sposób oboje rodziców. Miał wówczas 13 lat i od tego momentu stał się odpowiedzialny za siebie i trzy młodsze siostry – Anne, Nancy i Priscillę. Odebrano im pozostałą po rodzicach ziemię. James pełni funkcję ojca rodziny. Od lat podejmuje się różnych działań w celu utrzymania całej czwórki. Zaspokaja to jednak zaledwie najbardziej podstawowe i doraźne potrzeby. Są miesiące kiedy ciężko związać im koniec z końcem. Jedyną szansą na realną zmianę w życiu całej czwórki jest ukończenie przez Jamesa studiów. Jamesem i jego siostrami zainteresowali się Inez i Tomasz Sudrowie - z fundacji Wata Kwa Watu Charitable Trust, małżeństwo od ponad dwudziestu lat mieszkające w Nairobi.  Przez nich los Jamesa poznała Aga Zaryan, która postanowiła włączyć się w pomoc dla chłopaka angażując zaprzyjaźnionych artystów.


środa, 25 kwietnia 2012

Był Gagarin, był pies Łajka i major Hermaszewski, a dzisiaj czyli w środę o 21.00 będzie też Jerzy Mazzoll z ojcem i synem Janickimi. Spotykamy się jednak nie na przylądku Canaveral ani na kosmodronie Bajkonur, ale w Warszawie na ul. Koszykowej 55 w klubie Kosmos, gdzie odpali rakieta i zabrzmi muzyka z ich najnowszej, wydanej na początku roku płyty 'Minimalover". I ja tam będę, bo to pierwszy album Mazzolla od 6 lat i niepowtarzalna okazja, aby posłuchać co nabroił. Do zobaczenia i usłyszenia!!!Follow Kocham Jazz on Mixcloud

Subscribe in a reader

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...